Diffusion Capital Partners Medrics’e Yatırımcı oldu

Diffusion Capital Partners (dcp.vc), teknoloji yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Hasta ve hastane işletim deneyimini geliştiren çözümler sunan MEDRICS'e yatırım yaptı.

MEDRICS, 2016’da İstanbul'da, Altuğ Özdamar, Murat Emre Duman ve Atalay Taşkoparan tarafından,
- hastaların sağlık hizmetine mobil ortamlardan erişmelerini sağlayan ve hizmeti alırken verimini ve memnuniyetini arttıran hizmetleri,
- hastanelerin operasyonlarını daha verimli ve güvenli yapmalarını sağlayan sistemleri
geliştirmek ve uygulamaya sunmak amacı ile kuruldu.

MEDRICS, bina içi ve açık alan konum teknolojilerini kullanan, Nesnelerin Interneti çözümleri ile desteklenmiş, bulut mimarisinde geliştirilmiş, hasta ve hastane personeli için mobil önyüzü olan, merkezi bir sağlık operasyon sistemi.

MEDRICS, hasta ve yakınlarına; aldıkları sağlık hizmeti ile ilgili, iletişim, yönlendirme ve bilgilendirme hizmeti veriyor ve hastanın daha kaliteli bir tedavi deneyimi yaşamasına yardımcı oluyor. Bu hizmet, hasta ve yakınlarının akıllı telefonları üzerine kurdukları ve hastanede kurulu kiosk sistemleri üzerinde çalışan MEDRICS uygulaması ile veriliyor.

MEDRICS, hastane yönetimlerinin hastalar ile, randevu anından itibaren iletişimde olmalarını sağlıyor ve hastaların hastane ortamında daha hızlı, kaliteli ve güvenli sağlık hizmeti almaları için yardımcı ve yönlendirici oluyor.

Ayrıca MEDRICS’in PRO versiyonu, hastane yönetimi ile hastane personeli arasında sürekli bir iletişim, bilgilendirme ve yönlendirme sağlıyor ve sağlık hizmeti operasyonunun verimliliğini arttıran detaylı bir analiz ortamı sunuyor.

MEDRICS Ekibi, DCP’nin de gruba katılmasının verdiği güçle, Türkiye’nin en büyük hastanelerinde sistemi kurmaya girişti. Bu kapsamda MEDRICS, 3 Şubat 2017’de açılan Mersin Devlet Hastanesi’nde kuruldu ve hastanenin hizmet vermeye başladığı ilk günden itibaren kullanımda yerini aldı.

MEDRICS, sahip olduğu ileri teknoloji altyapısı ve sunduğu hizmetler ile, sadece Türkiye’nin değil, çevre ülkelerin hastanelerinde de hızlıca kurulabilecek ve kullanılabilecek bir sistem. MEDRICS Ekibi, Türkiye’deki ilk projelerden sonra yurtdışı operasyonlarına başlayacaklarını belirttiler.

Bağlantı